مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری: صندوق بازنشستگی یک زیست بوم واقعی است/ با خلاقیت می توان بر محدودیت غلبه کرد

زیست بوم ها چند ویژگی شاخص دارند که داشتن پیچیدگی، داشتن ذی نفعان متعدد، چند بُعدی بودن و مواجه شدن با برخی اختلالات و مشکلات از جمله آن ها است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری: صندوق بازنشستگی یک زیست بوم واقعی است/ با خلاقیت می توان بر محدودیت غلبه کرد
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری : نگاه من به این صندوق مدیریت یک شرکت و بنگاه اقتصادی که تنها وظیفه تامین منابع و هزینه کرد آن ها را داشته باشد، نیست؛ صندوق بازنشستگی به واقع یک زیست بوم با همه ویژگی های آن است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر «اکبر افتخاری» در آیین معارفه مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران کل این وزارتخانه و رئیس و اعضای هیات مدیره، مدیران ستادی و مدیران هلدینگ ها و شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد، با اشاره به نگاه خود به مدیریت دومین صندوق مهم بازنشستگی کشور اظهار داشت:
نگاه من به این صندوق مدیریت یک شرکت و بنگاه اقتصادی که تنها وظیفه تامین منابع و هزینه کرد آن ها را داشته باشد، نیست؛ صندوق بازنشستگی به واقع یک زیست بوم با همه ویژگی های آن است.
افتخاری تصریح کرد: زیست بوم ها چند ویژگی شاخص دارند که داشتن پیچیدگی، داشتن ذی نفعان متعدد، چند بُعدی بودن و مواجه شدن با برخی اختلالات و مشکلات از جمله آن ها است.
وی با بیان اینکه نمی توان به صندوق بازنشستگی صرفا یک نگاه اقتصادی یا یک نگاه اجتماعی داشت، گفت:
تدوین سند راهبردی صندوق بازنشستگی که به ندرت در برخی سازمان های پیشرو وجود دارد، اساس و چارچوب مهمی است که برای تهیه آن کار ارزشمندی صورت گرفته و وجود این ظرفیت مسیر و هدف صندوق را در ادامه روشن ساخته است.
افتخاری تاکید کرد: صندوق بازنشستگی در مسیر پیش رو نیازمند کار جمعی، مشارکت کارشناسان و صاحب نظران و چابکی است که این مهم باید در سطوح مختلف از ستاد صندوق تا هلدینگ ها و شرکت های تابعه با تمام توان انجام شود.
مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری با قدردانی از حسن اعتماد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انتخاب خود به این سمت، گفت: اگر می خواهیم به جامعه هدف و مجموعه ذی نفعان از بازنشستگان و شاغلین خدمت کنیم باید همه باهم حرکت کرده و این نهاد بزرگ کشور را به سمت چابکی و بهره وری هدایت کنیم.
افتخاری تاکید کرد: امروز باید هرآنچه در گذشته اتفاق افتاده و حاشیه هایی که وجود دارد را کنار بگذاریم و از منابع بهره ور و با مشارکت همگان کمک بگیریم. فرصت ما اندک و کار برای انجام دادن بسیار زیاد است.
وی با بیان اینکه منابع موجود از بازدهی کافی برخوردار نیست، اظهار داشت: در نهادهای بیمه ای دو بال سرمایه گذاری ها و منابع بیمه پردازی وجود دارد که باید از آن ها برای سودآوری و رسیدن به سرمایه گذاری مطلوب و منابع پایدار با هدف بهره مند شدن ذی نفعان استفاده کرد.
افتخاری بیان کرد: خوشبختانه چشم انداز خوبی تعریف شده اما کار در سازمانی که با تکیه بر شرکت ها و سرمایه های نابهره ور شکل گرفته، بسیار دشوار است که با کارگروهی و مشارکت می توان به نتایج مطلوب رسید.
وی بازنشستگان زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری را اصلی ترین ذی نفعان و ذی حق صندوق عنوان کرد و گفت: در کنار بازنشستگان، شاغلین کسورپرداز نیز ذی نفعان دیگری هستند که باید به هر دو گروه توجه شود و خدماتی مناسب و شایسته ای ارائه شود.
افتخاری تصریح کرد: شاید منابع محدود باشد، اما در جایی که ما با محدودیت مواجه هستیم باید با خلاقیت برآن غلبه کرده و در مسیر رسیدن به هدف گام برداریم.
۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۵۳
روابط عمومی مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری- استان ایلام |
تعداد بازدید : ۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید