بهــار را تا زمستان ببر!

بهــار را تا زمستان ببر!
برای نگهداری از موادغذایی‌ای که مخصوص فصلی خاص هستند شما ۲ راه پیش‌رو دارید؛ یکی کنسروکردن مواد غذایی و دیگری فریز کردن آنها.
 اما مزیت فریزکردن مواد نسبت به کنسرو کردن آنها، این است که این مواد را هر وقت از فریزر خارج کنید تازه و طبیعی هستند و مواد مغذی بیشتری را نسبت به کنسروکردن در خود ذخیره می‌کنند. نکته مثبت دیگر فریزکردن مواد این است که شما برای این کار نیاز به وسیله خاصی ندارید و با یک بسته کیسه فریزر کارتان راه می‌افتد. خانم‌های خانه معمولا در 2 فصل اقدام به ذخیره‌سازی مواد غذایی می‌کنند؛ یکی بهار و یکی پاییز. اما بهتر است قبل از شروع عملیات فریزکردن موادغذایی، نکات نگهداری آن را بلد باشید؛ اینکه چطور بسته‌بندی‌شان کنید و چه مدت می‌توانید آنها را درون فریزر نگهداری کنید تا ارزش غذایی‌شان از دست نرود.

نخود از نوع فرنگی

 

نخودفرنگی را می‌توانید در گونه‌های مختلف در سبزی‌فروشی‌ها پیدا و با شناخت انواع خوب آن، به‌راحتی نخود‌های درشت‌ را انتخاب کنید. هنگام خرید نخود سبز با یک نگاه کلی خواهید فهمید که درون این پوسته‌ها چه می‌گذرد. توجه داشته باشید که ظاهر پوست نخود باید سبزرنگ و بدون هرگونه زردی و لکه باشد؛ حتی از خرید نخودهای لکه‌دار و کپک‌زده که ارزان‌تر نیز هستند خودداری کنید. اگر نخودفرنگی را به‌صورت پوست‌کنده‌شده تهیه می‌کنید حواستان باشد نخودهای لزج را خریداری نکنید. لزج بودن این نخودها نشان از کهنه بودن آنها دارد. حداکثر زمانی که برای خرید نخود سبز دارید اواخر اردیبهشت یا اواسط خرداد است. اگر می‌خواهید سالاد الویه‌هایتان بدون نخود‌فرنگی نمانند پس زودتر دست بجنبانید. نخودفرنگی را از بازار میوه و تره‌بار می‌توانید به قیمت هر کیلو 2هزار و 600 تومان و بسته‌های یک کیلویی آن را 2هزار و 800تومان خریداری کنید.

یار همیشگی پلو و ماهی

 

باقلا در 2 نوع تازه و خشک شده موجود است که بهتر است از نوع تازه که در این فصل به وفور یافت می‌شود استفاده کنید. برای خرید باقلای مرغوب به چند نکته باید توجه کرد. باقلای خوب و تازه، رنگ سبز بدون زردی دارد. دقت داشته باشید بین دانه و پوست فضای خالی وجود نداشته باشد. پوست دانه نیز بایستی کاملا سبز باشد. هر ‌قدر رنگ‌ باقلا‌، زرد یا قهوه‌ای متمایل باشد کیفیت آن پایین‌تر است. نرم بودن باقلا نشان‌دهنده کهنه بودن آن است. درست است که پوست‌گیری باقلای نرم راحت‌تر از باقلای سفت است ولی این سفتی نشان‌دهنده کیفیت بالای آن است. برای خرید باقلای سبز نیز نهایتا تا اواخر خرداد فرصت دارید. برای خرید هر کیلو باقلای درجه یک از بازار میوه و تره‌بار در این ایام باید حدود 10هزار تومان هزینه کنید.

لوبیای قیطانی

 

نکات خرید باقلا و نخود فرنگی در مورد لوبیا سبز نیز صدق می‌کند؛ یعنی پوست آن نباید زرد باشد و هیچ چروک و لکه‌ای روی سطح لوبیا وجود نداشته باشد. لوبیای تازه را اگر از وسط خم کنید می‌شکند. لوبیاهای کوچولو و پژمرده را خریداری نکنید. لوبیاهای پوست نازک و نرم، زیادی رسیده‌اند. اگر از عاشقان لوبیاپلو هستید هر کیلو لوبیای قیطانی درجه یک را می‌توانید از بازار میوه و تره‌بار به قیمت 2هزار و 500 تومان و بسته‌بندی‌های یک کیلویی آن را به قیمت 2هزار و 600 تومان خریداری کنید. البته برای خرید لوبیا سبز تا اواخر مرداد‌ماه فرصت دارید.

عالیجناب ریواس

 

از خانواده کنگر است و غیر از شکل ظاهری، در خواص شبیه هم هستند. اما برخلاف کنگر، ریواس را می‌توانید به‌صورت خام مصرف کنید که اتفاقا هم خوشمزه‌تر است و هم خواص بیشتری دارد. اما اگر طرفدار خورش ریواس هستید تا یک هفته دیگر برای خرید و فریزکردنش فرصت دارید. هر کیلو ریواس درجه یک را 2هزار و 500 تومان و نوع بسته‌بندی آن را کیلویی 2هزار و 700تومان می‌توانید خریداری کنید. البته این، قیمت ریواس سبز است و ریواس صورتی کمی گران‌تر است. قیمت هر کیلو ریواس صورتی درجه یک 4هزار و 700تومان و بسته‌های یک کیلویی آن 5هزار تومان است. فرق این دو نیز در خواص آن است. شما برای درست کردن خورش ریواس حداقل باید یک کیلو ریواس استفاده کنید. البته خیلی راحت با 3-2 ساعت کوهنوردی می‌توانید خودتان ریواس را از مناطق کوهستانی و مرطوب بچینید، اینطوری هم ورزش کرده و هم به اقتصاد خانواده کمک کرده‌اید.

کنگر بخورید اما...

 

کنگر یک نوع گیاه کوهی و بومی مناطق غربی و کوهستانی کشور است که زمان رویش آن بسته به میزان رطوبت محلی که در آن کنگر رشد می‌کند، از اواخر فروردین تا اوایل تابستان است اما کنگر آبدار که به درد درست کردن خورش کنگر بخورد اواسط بهار عمل می‌آید. پس اگر قصد فریزکردن کنگر دارید سعی کنید آن را تا اواخر اردیبهشت خریداری کنید تا کنگر خوب و تازه گیرتان بیاید چون یک لایه‌ خار، سطح این گیاه را پوشانده و تشخیص تازه بودن آن برایتان مشکل خواهد بود. نکته دیگر اینکه هنگام خرید این گیاه ساقه آن را با ناخن‌‌تان کمی فشار دهید تا از تازه بودن آن مطمئن شوید. اگر اهل کوه و کوهنوردی هستید این روزها بهترین زمان برای چیدن کنگر است اما اگر اهل کوهنوردی نیستید می‌توانید بسته به نیازتان هر کیلو کنگر درجه یک پاک‌کرده را 4هزار و 300تومان و نوع پاک نکرده آن را 3هزار تومان خریداری کنید. اما یادتان باشد وقتی شما یک کیلو کنگر پاک‌نکرده می‌خرید حدود نصف آن  دور ریختنی است و به دردتان نمی‌خورد. بنابراین یک‌بار درست کردن خورش کنگر که نیاز به یک کیلو ونیم تا 2کیلو کنگر دارد حدود 8هزار تومان برایتان هزینه دارد. حالا حساب کنید قرار است چندبار در سال این خورش را درست کنید و هزینه فریز کردنش چقدر می‌شود؟ این نکته یادتان باشد که کنگر را همیشه با آب و نمک کمی بجوشانید و بعد آب آن را خالی کرده و پس از سردشدن فریز کنید.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷
همشهری دو - الهام فیروزبخت |
تعداد بازدید : ۱,۴۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید