کاسنی و اثرات آن در طراوت و شادابی پوست

کاسنی و اثرات آن در طراوت و شادابی پوست
مدیراداره سلامت سازمان بازنشستگی بر مصرف گیاه کاسنی برای داشتن پوستی شاداب و سالم تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، دکترنوعی، مدیراداره سلامت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، در خصوص مصرف این ماده گیاهی خاطر نشان کرد: کاسنی را می توان به سه شکل دم کرده، شربت و عرق کاسنی استفاده کرد. دم کرده گل و برگ های تازه یا خشک کاسنی بسیار مفید است. برای استفاده از دم کرده، 15گرم برگ کاسنی را در یک لیتر آب جوش به مدت 10تا 15 دقیقه دم کرده و روزی سه تا چهار فنجان از آن را مینوشند.
وی افزود: علاوه بر موارد یاد شده می توان از عرق کاسنی که به وفور در بازار عرضه می گردد استفاده کرد و از مزایای درمانی آن برخوردار گردید. استفاده از شربت کاسنی نیز روش دیگری برای بهره بردن ازخواص درمانی این گیاه باارزش است.
به گفته نوعی، تهیه کنندگان عرق کاسنی آن را خنک و سبب کاهش گرمای کبد معرفی می کنند. همچنین با غرغره آب کاسنی نیز درد و تورم گلو در هنگام سرماخوردگی و لارنژیت بهبود می یابد. عصاره ریشه کاسنی به تصفیه کبد و بهبود مسمومیت های کبدی کمک می کند.
مدیراداره سلامت در ادامه با اشاره به پژوهش های مختلف دانشگاهی در خصوص این داروی گیاهی، خاطر نشان کرد: محافظت از کبد، بازسازی سلولهای آسیب دیده کبد، کاهش دهنده میزان اسید اوریک و کراتینین خون، کمک به درمان آسیت و آب آوردگی محوطه شکمی از طریق تاثیر مفید بر عملکرد کلیه، کمک در درمان سندرم کبد چرب و درمان مسمومیتهای ناشی از مصرف داروها و مواد توکسیک مانند سموم قارچی از دیگر خواص درمانی گیاه کاسنی است.
وی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه رنگ وحالت پوست می تواند مبین سالم یا بیمار بودن فرد باشد و بسیاری از بیماریها اثر مشخص بر پوست  به ویژه پوست چهره می گذارند و شادابی پوست را مختل می کنند، می توان با استفاده ی متعادل از کاسنی، کبد را سم زدایی کرد و کار آن را بهبود بخشید و درنتیجه به شادابی و طراوت پوست کمک کرد. بدیهی است استفاده ی طولانی مدت کاسنی توصیه نمی شود زیرا عوارضی را درپی دارد که از جمله این عوارض آسیب دیدن شبکیه ی چشم می باشد.

 

 http://bazneshastegi.tehran.ir/default.aspx?tabid=115&ArticleId=2596


۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۲,۴۷۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید