انواع «سردرد» و روشهای برطرف کردن آن

انواع «سردرد» و روشهای برطرف کردن آن
یک پژوهشگر طب سنتی گفت: در افراد لاغر، سردرد ممکن است به علت ضعف یا کاهش مواد مفید از جمله آهن یا حتی به علت افزایش صفرا و سودا در بدن باشد؛ در افراد چاق‌، سردرد ناشی از افزایش بلغم یا دم و بخار تولید شده در مغز است.
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سید حامد موسوی درباره دلایل بروز سردرد اظهار داشت: از دیدگاه طب نوین برخی سردردها علل شناخته شده و برخی علل ناشناخته دارد؛ علل متنوعی در طب طبیعی ایرانی برای سردرد وجود دارد.

 

وی افزود: آنچه روشن است، بی‌خوابی و استرس در ایجاد بسیاری از سردردها موثر است؛ داروهایی از جمله بابونه برای سردردها به خصوص سردرد همراه با سینوزیت یا حتی سردردهای ناشی از استرس قابل درمان و تسکین است.

 

اسطوخدوس در درمان سردردهای ناشی از افزایش سودا و بلغم درمان‌کننده است.

 

این پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: اسطوخدوس و صبر زرد در درمان سردردهای ناشی از افزایش سودا و بلغم درمان‌کننده است همچنین بادرنجبویه, به‌لیمو, سنبل الطیب و گل گاوزبان با افزایش قوا و کاهش ضعف قوای نفسانی و حیوانی موجب بهبود در افراد با ضعف مغز یا سردرد ناشی از استرس موجب درمان بیماریها خواهد شد.

 

دلایل سردرد در افراد لاغر

 

موسوی ادامه داد: در افراد لاغر، سردرد ممکن است به علت ضعف یا کاهش مواد مفید از جمله آهن یا حتی به علت افزایش صفرا و سودا در بدن باشد؛ در افراد چاق‌، سردرد ناشی از افزایش بلغم یا دم و بخار تولید شده در مغز است.

 

وی خاطرنشان کرد: ماساژ در درمان سردردهای ناشی از سردردهای گردن یا گرفتگی عضلات صورت مفید است همچنین فصد, حجامت و زالو در درمان سردردهای دموی یا سوداوی با رعایت اصول درمان طب سنتی درمان‌کننده است.

 

این پژوهشگر طب سنتی یادآور شد: طب سوزنی نیز با کاهش استرسها و گرفتگیهای عضلانی گردن و صورت و بهبود انرژیهای بیمار، می‌تواند در بهبود سردرد مفید باشد.

 

 

۲۷ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۵۰
جام جم آنلاین |
تعداد بازدید : ۱,۹۹۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید